Do t'ju habis pasuria marramendëse e ish-Kryeministrit të Malit të Zi Milo Gjukanoviq
Familja e dytë më e pasur në Mal të Zi është familja e ish-kryeministrit Milo Gjukanovic, të cilët kanë pasuri deri në 167 milionë dollarë, shkruan revista Forbes
Huliganët i shkaktojnë plagë trajnerit gjakovarë
HENDBOLL:Trajneri i Vëllaznimit nga Gjakova, Uran Luzha, thotë se është sulmuar trajnerit i kadetëve nga disa huliganë në Mitrovicë.
PINGPONG: KOSOVA PËRBALLET ME AUSTRINË
11.12.2016 | 17:33
Kosova do të jetë nikoqire e Austrisë, në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Europian të Pingpongut “2017 ITTF European Table Tennis Championships”.
Pesëdhjetë vjet më parë, Mao Zedong nisi Revolucionin Kulturor të Kinës – një dekadë kaosi, persekutimi dhe dhune e kryer në emër të ideologjisë dhe në interes të zgjerimit të pushtetit personal të Maos. Megjithatë, në vend që të reflektojë në trashëgiminë shkatërrimtare të kësaj periudhe, Qeveria e Kinës po shmang çdo diskutim mbi të dhe, qytetarët e Kinës, të kënaqur nga mirëqenia që erdhi nga tri dekada reformash të orientuara nga tregu, deri tani janë mjaftuar me harresë.
Fëmija i revolucionit kulturor
Lansimi i mendimit se të drejtat njerëzore janë të res­pek­tuara dhe të mbrojtura vetëm në vendet e tregut të lirë eko­nomik, është propagandë e thjeshtë. Krejtësisht e kun­dër­ta, ligjet e tregut të lirë, që vlejnë vetëm në demo­kra­­citë politike, në thelb kanë karakter garues, por sen­dër­to­hen dhe prosperojnë edhe jashtë këtij garimi. Ky është realitet dhe ne këto do t’i shqyrtojmë në kaptinat vijuese.
Islami dhe demokracia
Previous Next
Prishtinë
0ºC
Tiranë
0ºC
Shkup
0ºC
NË KOSOVË KA PUNË, POR NUK KA PUNËTORË
11.12.2016 | 17:07
Pavarësisht shkallës së lartë të papunësisë dhe interesimit të të rinjve, për punë sezonale, kompanitë vendore gjatë kësaj periudhe thonë se po përballen me problemin e gjetjes së punëtorëve
SHKUARJA E KAÇAK ZYBERIT
11.12.2016 | 17:59
Si u krijua Serbia e madhe e para Luftës së parë botërore,
Previous Next
Njihuni me burrin me mjekrën më të gjatë në botë
11.01.2017 | 00:17
‘Rapunzel’ nuk i priste kurrë flokët dhe të njëjtën gjë bën edhe me mjekrën, që nuk e ka prekur prej 20 vjetësh.
Previous Next
Në Bruksel, Dega e LDK-së për Beneluks mbajti tubim përkujtimor kushtuar atdhetarit, veprimtarit e diplomatit Gani Azemi
19.12.2016 | 20:04
Në Bruksel, Dega e LDK-së për Beneluks organizoj një tubim përkujtimor me rastin e kater vjetorit të shkuarjes në amshim të veprimtarit të qështjes kombëtare, z. Gani Azemi i cili tërë jeten e tij ia kushtoj Kosoves duke vepruar për lirinë dhe pavarsinë e saj.
Miratohet rezoluta e re për Sirinë në OKB
19.12.2016 | 19:52
Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara në mënyrë unanime e ka miratuar sot rezolutën, e cila i lejon OKB-së të monitorojë operacionin e evakuimit në Alepo.
“Martesa nga halli” mes LDK-PDK, Quni: Kemi “gjak” të ri në parti
Gjatë ditëve të fundit janë rritur ndjeshëmzërat për prishjen e koalicionit qeverisës LDK-PDK, ku vetë deputetët janë shprehur hapur se “martesa e zorit” duhet të marrë fund. Por, deputeti i LDK-së Anton Quni, thotë se për këtë çështje fjalën e fundit duhet ta thonë organet e partive, dhe jo individët.

Brenda spitalit të sulmuar në Alepo (Pamje të rënda)

21.11.2016 | 16:24

Brenda spitalit të sulmuar në Alepo (Pamje të rënda)

21.11.2016 | 16:24
Lirohen të amnistuarit, përfituan të dënuarit deri në 3 vjet (VIDEO)
14.01.2017 | 14:21
Prokurori Haxhi Giu ka qënë ndër të parët, mes 130 të dënuarve që kanë lënë sot burgun e Peqinit pasi kanë përfituar nga amnistia.
“Bombat” ndryshuan retorikën ndërsa politikanët ngelën jashtë realitetit
24.11.2016 | 22:30
Bombat e opozitës, përveç që shkaktuan ndryshime në skenën politike, gjithashtu ndikuan në retorikën e politikanëve në mitingjet para- zgjedhore që në këtë periudhë përdorin terme nacionaliste, por edhe ofendime- vlerësojnë analistët.
Të gjitha të drejtat janë të rezervuara © 2014 Portali Standardi.info